BLOG

Zanurz się do świata hamaków turystycznych. Oglądaj zdjęcia z niekonwencjonalnych podróży. Sprawdź jak ludzie korzystają z tego typu akcesoriów, jakie są trendy i najnowsze rozwiązania.
HOME  •  BLOG
23  Października  2020

Kemping w hamaku

Kiedy słyszysz o biwakowaniu, niemal natychmiast przychodzą ci do głowy obrazy rozbijania namiotu pośrodku niczego, patrzenia w gwiazdy i siedzenia przy ognisku. Jednak kemping w dzisiejszych czasach się zmienił. Chociaż nadal możesz cieszyć się tymi samymi zajęciami, co zwykli obozowicze, kemping oferuje dziś inną alternatywę, którą możesz wypróbować. Jest bardziej praktyczny, jest lekki. To hamak.

Kemping w hamaku
Kemping hamakowy nie wymaga specjalnego montażu, w odróżnieniu do namiotu. Nie jesteś już zobowiązany do znalezienia idealnego płaskiego podłoża. Kemping z hamakiem daje wiele miejsca na manewr i adaptację. Kemping w hamaku podkreśla prostotę, od spakowania po rozłożenie. Wymaga znacznie mniej miejsca w torbie, waży mniej niż wyposażenie namiotu i wymaga niewielkiego wysiłku, aby go ustawić na terenie kempingu. Podczas gdy większe namioty automatycznie pochłaniają więcej czasu na rozstawienie, większy hamak będzie wymagał po prostu takiego samego czasu rozstawienia jak ten mniejszy.

Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć dwa mocne drzewa (lub tyczki, kamienie, a nawet zawiesie linowe, w zależności od środowiska kempingowego) od 2 do 3 metrów, aby przymocować hamak. Po prostu upewnij się, że hamak nie jest nadmiernie rozciągnięty.

Jednak to, co sprawia, że ​​kemping na hamaku jest tak fajny, to wysoka elastyczność. Zamiast solidnego gruntu, możesz spać równie wygodnie nad rzeką, wysoko nad klifem lub nad miastem. Jego przeniesienie na ziemię otwiera dziką możliwość położenia głowy, jakiej nigdy nie zrobiłbyś z namiotem. Nowa przygoda otwarta tam, gdzie wisi Twój hamak. Ekscytujące, prawda?

Hamak jest wyjątkowo świetny na letnie biwaki, ponieważ umożliwia duży przepływ powietrza pod i wokół ciała, zapobiegając poceniu się w namiotach wczasowiczów. W nocy możesz dosłownie spać pod rozgwieżdżonym niebem bez żadnych przeszkód, podczas gdy hamak delikatnie kołysze Cię do snu.

Jednak spanie na świeżym powietrzu może nie być dla wszystkich. Niektórzy potrzebują moskitiery, aby chronić się przed ukąszeniami owadów. Niektórzy potrzebują dodatkowej ochrony przed gorącym słońcem i chłodnym nocnym powietrzem. A oto, kolego, najprawdziwsza elastyczność hamaka. Możesz po prostu użyć go tak, jak jest lub dodać inny uzupełniający sprzęt w zależności od potrzeb. Możesz zbudować swój własny idealny hamak kempingowy z moskitierą odstraszającą owady, plandeką do ochrony przed palącym słońcem lub deszczowymi dniami, pod kołdrą, aby zapewnić ciepło w zimne dni, cokolwiek. Wszystko można dodawać w dowolnym momencie, w zależności od sytuacji na kempingu.

Camping w hamaku
Kemping w hamaku skradł wiele serc i zamienia obozowiczów naziemnych w podwieszane podkłady.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Glamping, czyli ekskluzywny camping
Glamping, czyli ekskluzywny camping
2021-01-12
Glamping to połączenie dwóch angielskich słów "glamour" i "camping" w praktyce oznacza ekskluzywny camping, a więc nocleg w komfortowych warunkach przypominających kemping i połączonych nierzadko z usługami hotelarskimi.
dalej
Kemping w hamaku
Kemping w hamaku
2020-10-23
Dlaczego jest taki fajny?
dalej
Wakacje w lesie
Wakacje w lesie
2020-08-26
Przyroda zachęca do spędzenia choć kilku dni urlopu na łonie natury, bez zgiełku miasta. Aby odpowiednio wypocząć, trzeba przemyśleć, co warto ze sobą zabrać.
dalej
Tyrolka, hamaki, ale też chillout. Na Kadzielni znów ekstremalnie, ale dla każdego
Tyrolka, hamaki, ale też chillout. Na Kadzielni znów ekstremalnie, ale dla każdego
2019-08-21
Ta impreza rozrasta się z roku na rok i ściąga do Kielc coraz więcej gości.
dalej
Systemy hamakowe, czyli alternatywa do biwakowania w namiotach
Systemy hamakowe, czyli alternatywa do biwakowania w namiotach
2019-07-31
Skąd zainteresowanie systemami hamakowymi, które obserwujemy ostatnimi czasy na rynku turystycznym? Odpowiedzmy sobie na to pytanie w kilku punktach.
dalej
Wypoczynek wolny od insektów
Wypoczynek wolny od insektów
2019-07-02
Wypoczynek wolny od insektów
dalej
Akcesoria do hamaków turystycznych
Akcesoria do hamaków turystycznych
2018-12-21
Jakie akcesoria do hamaków turystycznych warto zakupić? No najbardziej może się przydać podczas hamakowania?
dalej
BIWAK HAMAKOWY
BIWAK HAMAKOWY
2018-12-20
Jak spać w hamaku kiedy na zewnątrz nie jest już ciepło, a noce bywają naprawdę chłodne? Garść przydatnych informacji!
dalej
Świetny dodatek do hamaka turystycznego - daszek z moskitierą
Świetny dodatek do hamaka turystycznego - daszek z moskitierą
2018-09-19
Daszek przeciwdeszczowy do rozwieszenia nad hamakiem, dla ochrony przed rosą i deszczem. Sprawdzi się także w terenie jako samodzielny tarp lub ochrona przed niespodziewanym deszczem.
dalej
Zobacz jak upływa czas w hamakach turystycznych Ticket To The Moon
Zobacz jak upływa czas w hamakach turystycznych Ticket To The Moon
2015-10-07
Hamaki TTTM to doskonały sposób na połączenie relaksu z dobrą zabawą w wiosenne i letnie dni.
dalej
Administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Baran, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: Mouton Interactive Krzysztof Baran wpisaną do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, adres głównego miejsca wykonywania działalności w Siedlcach, ul. Starowiejska 265, kod pocztowy: 08-110, posiadający numer NIP: 821-152-01-37, REGON: 711650928 .

Dane będą przetwarzane w celu wysyłki newslettera i przechowywane do chwili rezygnacji z subskrypcji.

Przysługuje Ci prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. W tym celu możesz kontaktować się z działem obsługi klienta Mouton Interactive pod adresem e-mail lub pisemnie na adres siedziby.

Więcej informacji: www.mouton.pl/ODO
YOU TUBE
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU
Pinterest